CD 1. smyccovy kvartetJsme moc rádi, že vám můžeme představit nové CD! Seznámit se na něm můžete se smyčcovým kvartetem č. 1, jehož tři věty byly historicky poprvé společně provedeny na letošním červnovém koncertě a následně byly studiově nahrány. Skladbu napsal Karel Sklenička v roce 1959 a jako svatební dar ji věnoval své manželce Heleně.

CD si za cenu 100 Kč objednávejte prostřednictvím e-mailu skladatel@karelsklenicka.cz. Do zprávy prosím uveďte, kolik kusů si přejete zaslat a zda upřednostňujete osobní převzetí, nebo poštovní zásilku (uveďte prosím svou poštovní adresu).

Tento kvartet je autorovou první větší skladbou z oblasti moderní vážné hudby. Koncertně zazněla v roce 2008 nejprve III. věta, na koncertě ke skladatelovým nedožitým osmdesátinám v roce 2013 pak byla provedena I. věta.
Všechny tři věty zazněly společně v červnu 2015 v provedení smyčcového kvarteta ve složení Viktor Mazáček (1. housle), Jana Kubánková (2. housle), Lukáš Valášek (viola), David Havelík (violoncello).

Odběr novinek

Zde si můžete nastavit odběr novinek. Pokud dojde na těchto stránkách k nějaké změně, doplnění apod., dostanete upozornění na svůj mail.